747
1403886

Prins Eugen

(Sverige, 1865-1947)
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 210 - 2 650 EUR
2 300 - 2 760 USD
Klubbat pris
Prins Eugen
(Sverige, 1865-1947)

Tyresö Slott från Kalvfjärden

Signerad Eugen samt daterad 1906. Pastell på papper 25 x 62,5 cm.

Proveniens

Claes Leo Lagergren (1892-1961), Tyresö slott.
Därefter i arv till nuvarande ägare.