103
1425650

Jonas Rooth

(Sverige, Född 1961)
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1 740 - 2 620 EUR
1 830 - 2 740 USD
Klubbat pris
36 000 SEK

Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Ansvarig specialist samtida och modern design
+46 (0)703 92 88 60
Jonas Rooth
(Sverige, Född 1961)

ljuskrona, för fem ljus, Kivik, 2003.

Stomme i polykromt, blåst glas, fem ljusarmar i gult glas, dekorerad med blommor, blad och fåglar i glas, signerad 'Jonas Rooth 2003', höjd ca 73 cm, diameter ca 75 cm.

Ett blomma med mindre lagning. Smärre slitage och ytligt smuts.

Tilläggslista

Droit de suite tillkommer.