15
1398197

Mario Botta

(Schweiz, Född 1943)
Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
351 - 438 EUR
365 - 456 USD
Klubbat pris
5 000 SEK

Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Ansvarig specialist samtida och modern design
+46 (0)703 92 88 60
Mario Botta
(Schweiz, Född 1943)

stol, "Quinta", Alias, Italien, 1980-tal.

Stomme i metall, lackerad i mintgrönt, sits i perforerad metall, sitthöjd 42 cm, höjd 93 cm.

Slitage.

Proveniens

Siwert Bergström, Galleri GKM, Malmö.