Madeleine Pyk – en samling F769
170
1432812

William Wegman

(USA, Född 1943)
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
7 590 - 9 490 EUR
8 690 - 10 900 USD
Klubbat pris
80 000 SEK

Karin Aringer
Karin Aringer
Ansvarig specialist samtida konst och fotografi
+46 (0)702 63 70 57
William Wegman
(USA, Född 1943)

"Step Sisters", 1991

Signerad William Wegman och daterad -91. Unik. Polaroid monterad på aluminium och ramad, bladstorlek 75 x 55 cm. Inklusive ram 84 x 64 cm.

Proveniens

Galleri Hedenius, Stockholm.
Galleri Ferm, Göteborg.