234
1434129

Cooper & Gorfer

(USA, Sarah Cooper (USA, född 1974) and Nina Gorfer (Österrike, född 1979).)
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
7 750 - 9 690 EUR
8 870 - 11 100 USD
Klubbat pris
70 000 SEK

Karin Aringer
Karin Aringer
Ansvarig specialist samtida konst och fotografi
+46 (0)702 63 70 57
Cooper & Gorfer

"Sofia Against Pink", 2017

Signerad och numrerad 4/6 på etikett a tergo. Total upplaga 6 + 2 AP. Archival pigment print, 111,5 x 84,5 cm inklusive ram.

Proveniens

Christian Larsen, Stockholm.