Madeleine Pyk – en samling F769
297
1429719

Jens Fänge

(Sverige, Född 1965)
Utropspris
125 000 - 150 000 SEK
11 900 - 14 200 EUR
13 600 - 16 300 USD
Klubbat pris
80 000 SEK

Louise Wrede
Louise Wrede
Chef konstavdelningen, Specialist samtida konst, Private Sales
+46 (0)739 40 08 19
Jens Fänge
(Sverige, Född 1965)

"Red Vest, Purple Feeling"

Signerad Jens Fänge och daterad 2003 a tergo. Duk 166 x 152 cm

Proveniens

Carnegie Art Award 2004.
Bukowski Auktioner, Moderna, Contemporary & design 2006, kat. 529.
Privat samling, inköpt från ovan.