Madeleine Pyk – en samling F769
417
1427878

Martin Kozlowski

(Sverige, Född 1984)
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 430 - 1 900 EUR
1 640 - 2 180 USD
Klubbat pris
12 000 SEK

Karin Aringer
Karin Aringer
Ansvarig specialist samtida konst och fotografi
+46 (0)702 63 70 57
Martin Kozlowski
(Sverige, Född 1984)

"Untitled (Bull's Eye)"

Signerad på medföljande certifikat. Utförd 2015. Sprayfärg på duk 135 x 135 cm.

Proveniens

Husslehof, Frankfurt am Main.

Husslehof, Frankfurt am Main, "Point of No Return", 2015.

Martin Kozlowski har en examen från Goldsmith's i London 2014 och Städelschule Frankfurt 2017. Tidigare har han visat verk på Darmstadt Kunsthalle, GALERIE WILMA TOLKSDORF, Zollamt och Silent Veil Projects i Berlin. 2018 belönades Kozlowski med Konstakademiens Vera och Göran Agnekils stipendium för yngre konstnärer.