445
1422198

Donald Baechler

(USA, 1956-2022)
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 730 - 7 640 EUR
6 510 - 8 680 USD
Klubbat pris
75 000 SEK

Karin Aringer
Karin Aringer
Ansvarig specialist samtida konst och fotografi
+46 (0)702 63 70 57
Donald Baechler
(USA, 1956-2022)

”Reclining figure"

Signerad D.B och daterad 90 och numrerad 3/5. Brons 28,3 x 28,3 cm. Ej tillhörande podium medföljer verket, 91 x 38 x 38 cm.

Proveniens

Tornberg Gallery, Lund.