483
1432053

Frank Stella

(USA, 1936-2024)
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 250 - 7 000 EUR
5 530 - 7 370 USD
Klubbat pris
80 000 SEK

Marcus Kinge
Marcus Kinge
Specialist grafik
+46 (0)739 40 08 27
Frank Stella
(USA, 1936-2024)

"Shards II"

Färglitografi och screenprint. Signerad, daterad 82 och numrerad 36 /100 med blyerts. Bladstorlek 100 x 115 cm. Utgiven av Petersburgs Press, New York.

Axsom 145.