219
1431378

matta, rölakan, 315 x 200 cm, Gammelstads handväveri.

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 870 - 3 820 EUR
3 250 - 4 340 USD
Klubbat pris
Christopher Stålhandske
Christopher Stålhandske
Ansvarig specialist mattor, textilier och Islamiskt konsthantverk
+46 (0)708 19 12 58

Sverige, 1950-tal

Ställvis något slitage. Fransar saknas.