251
1432075

Anna-Greta Sjöqvist

(Sverige, 1908-1993)
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
1 720 - 1 910 EUR
1 950 - 2 170 USD
Klubbat pris

Christopher Stålhandske
Christopher Stålhandske
Ansvarig specialist mattor, textilier och Islamiskt konsthantverk
+46 (0)708 19 12 58
Anna-Greta Sjöqvist
(Sverige, 1908-1993)

Anna-Greta Sjöqvist, matta, rölakan, ca 226 x 146,5 cm, signerad AGS.

Sverige, 1950-tal. Gråmelerad botten med kvadrater.

Något slitage, smärre lagningar.

Införselmoms

Införselmoms (25%) tillkommer på klubbat pris. För ytterligare information vänligen kontakta kundservice, alternativt +46 8-614 08 00.