566
1415147

Gösta Sandels

(Sverige, 1887-1919)
Utropspris
100 000 - 125 000 SEK
9 090 - 11 400 EUR
9 520 - 11 900 USD
Klubbat pris
Lena Rydén
Lena Rydén
Chef konst, specialist modern och klassisk konst
+46 (0)707 78 35 71
Gösta Sandels
(Sverige, 1887-1919)

Bohus fästning.

Signerad Sandels och daterad 1905. Duk 88 x 70 cm.

Proveniens

Nordén Auktioner, Stockholm, auktion nr. 20, 30 november 1995, kat. nr. 95.
Bukowski Auktioner, Stockholm, Rolf Schmitz Collection, H056, 2018, kat. nr. 319.
Privat samling.

Skapa ett konto på Bukowskis
  • Kom igång med att köpa och sälja
  • Favoritmarkera föremål
  • Spara dina sökningar
Har du redan ett konto?