612
1423899

Harald Lyth

(Sverige, Född 1937)
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 820 - 4 780 EUR
4 340 - 5 420 USD
Klubbat pris
33 000 SEK

Amanda Wahrgren
Amanda Wahrgren
Ansvarig specialist modern konst
+46 (0)702 53 14 89
Harald Lyth
(Sverige, Född 1937)

"Snäckan"

Signerad H Lyth och daterad 2006 a tergo. Duk 92 x 103 cm.

Proveniens

Galleri Gunnar Olsson, Stockholm.

Ulf Linde, Olle Granath m fl, "Harald Lyth", Ersatz förlag, 2011, avbildad på helsida sid 66-67 samt detalj sid 68-69.