1004A
1445436

Vaser, ett par, lack. Qingdynastin (1644-1912).

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 750 - 2 190 EUR
1 820 - 2 280 USD
Klubbat pris
18 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Rund med hög uppdragen svagt utsvängd hals. Dekor i hög relief mot mörk grund, centralt med fyra medaljonger med figurscen i landskap. Medaljongerna omgivna av lotus. Höjd 25 cm.

Skador.

Proveniens

Almost certainly aquired by the present owners grandfather in London in the first half of the 20th Century.