1008
1418329

Bord, lackerat. Kina, 1900-tal.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
706 - 883 EUR
737 - 921 USD
Klubbat pris
8 500 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Dekor av blomsterslingor guld mot en röd grund. Mått 70x36x100 cm.

Slitage, nagg, förstärkt.

Proveniens

Purchased in Paris in the early 1980's.

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

32. Svein Gusrud, fåtöljer, ett par, "Sevilla", Møremøbler, Norge 1990-tal.
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK