1025
1445113

Rullmålning, akvarell och tusch på siden lagt på papper. Qingdynastin, omkring 1900.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
706 - 883 EUR
737 - 921 USD
Klubbat pris
48 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Föreställande rundel bland moln med en elegant dam som promenerar på en terass och möts av en vit hare. Med fyra röda sigill samt kalligrafi. Mått motivet 38x99 cm. Mått hängandes 55x162 cm.

Slitage, fläckar. Lagning.