1045
1428934

Fat, ett par, porslin. Mingdynastin, 1600-tal.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
388 - 581 EUR
443 - 665 USD
Klubbat pris
6 500 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Fyrkantig form med fasade hörn, dekor av fyrkloade drakar bland molnformationer, grön glasyr. Mått 9x9 cm.

Slitage. Krackelyr.