1095
1436046

Fat, ett par, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.

Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
883 - 1 320 EUR
921 - 1 380 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Dekor i famille rosefärger med figurscen där dignitet sitter intill bord med rökelse invid en stor bordskärm. Runt om syns entouraget samt en knäböjande person som tycks hålla upp en gåva. Diameter 23 cm. Rött märke i botten.

Slitage.