1122
1436026

Koppar, två stycken, porslin. Ming dynastin, Transition/Chongzhen (1628-44).

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
530 - 706 EUR
552 - 737 USD
Klubbat pris
7 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Målad dekor i underglasyrblått av flodlandskap. Diameter 8,2 cm.

Ytslitage.

Proveniens

The Hatcher Collection, Christie's June 1984.