1136
1324814

Tallrikar, fyra stycken, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
380 - 569 EUR
434 - 651 USD
Klubbat pris
10 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Dekor i underglasyrblått med motiv av drake samt drakfisk. Diameter 21 cm.

Kantlagningar.

Proveniens

Compare similar in the British Museum, Museum . number. Franks.242.b