1157
1409463

Ask med lock, porslin. Kina, 1900-tal.

Utropspris
5 000 - 8 000 SEK
478 - 764 EUR
542 - 868 USD
Klubbat pris
28 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Dekor i underglasyrblått av femkloade drakar bland molnformationer. Jiajings märke i botten. Diameter 16,5 cm.

Slitage.