125
1423167

Urna, Frankrike 1800-talets början, Empire.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 910 - 2 390 EUR
2 170 - 2 710 USD
Klubbat pris
22 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Förgylld och patinerad brons. Mediciform med hänklar på fyrkantig sockel. Dekor med satyrer, lagerkrans och backanal. Höjd 43 cm.