126
1423160

Skrivställ, Älvdalen 1800-tal.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 940 - 2 420 EUR
2 220 - 2 770 USD
Klubbat pris
30 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Förgylld brons och porfyr. Bestående av bläckställ, sandströare ställ. Dekor med bl.a. lyra och palmetter. Längd 25,5, bredd 13, höjd 25,5 cm. Kniv medföljer.