15
1410341

Byrå, av Jonas Hultsten (mästare i Stockholm 1773-1794), signerad, Gustaviansk.

Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
4 440 - 5 320 EUR
4 630 - 5 560 USD
Klubbat pris
48 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Fanerad med jakaranda, lönn, björk och mahogny. Beslag av mässing. Skiva av röd kalksten. Tre lådor. Inläggningar av medaljonger och festong. Signerad. Längd 91, bredd 49, höjd 85 cm. Nyckel medföljer.