18
1412752

Byrå, av Anders Lundelius (mästare i Stockholm 1778-1823), signerad, Sengustaviansk.

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 660 - 3 550 EUR
2 810 - 3 740 USD
Klubbat pris
34 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Fanerad med mahogny. Beslag av mässing. Skiva av grå kalksten. Tre lådor. Den översta lådan med två små lådor. Signerad med bläck i liten låda till vänster "And: Lundelius Stockholm". Med Stockholms hallstämpel 17??. Längd 68, bredd 47, höjd 85 cm. Nyckel medföljer.