Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor
Benvit botten med stor polykrom vas, nisch, kolonner och tätt mönster av blommande stiliserade grenar. Bred vinröd huvudbård med palmett- och blommönster. Ljusblåa sekundärbårder med blommor.
Abrasher. Ställvis hårdare slitage, något smutsig, fläckar varav en stor missfärgning, ställvis skör (cherook), lagningar, smärre skador. Delar av en kortsidas avslutningar är senare.