Madeleine Pyk – en samling F769
327
1438053

Glasservis, 21 delar, 1800-tal.

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 420 - 1 900 EUR
1 630 - 2 170 USD
Klubbat pris
12 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Bestående av; sex vinglas, höjd 18 cm, sex mindre glas, höjd 15 cm, sex starkvinglas, höjd 13.5 cm samt tre karaffer med propp, höjd ca 23-25 cm.

Något nagg. En kanna saknar sin lockknopp.