36
1444235

Bord, Österrike 1800-talets första del, Empire.

Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
2 190 - 2 630 EUR
2 280 - 2 740 USD
Klubbat pris
42 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Fanerat med bl.a. mahogny, förgyllda och patinerade delar. Centralfot i form av tre delfiner. Skivan med rika inläggningar med blomsterurnor samt mönster. Diameter 120, höjd 81 cm.