41
1432344

Dagbädd, 1800-talets första del och senare, Empire samt empirestil.

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 420 - 1 900 EUR
1 630 - 2 170 USD
Klubbat pris
13 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Fanerad med mahogny, bronserad och grönpatinerad. Skulpterade ben i form av bevingade sfinxer. Dekorerad med palmetter. Fristående. Längd 230, bredd 62, sitthöjd 55 cm.