512
1436948

Anna Palm de Rosa

(Sverige, 1859-1924)
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 650 - 3 530 EUR
2 760 - 3 680 USD
Klubbat pris
Caroline Lindahl
Caroline Lindahl
Specialist klassiskt konst
+46 (0)721 428 962
Anna Palm de Rosa
(Sverige, 1859-1924)

"L'entré de Stockholm de la côté de Saltsjön"

Signerad Anna Palm. Akvarell. Bildyta 44,5 x 72,5 cm.

Stockholms inlopp från Saltsjön (med kvarnen vid Waldemarsudde)