544
1441099

Edvard Rosenberg

(Sverige, 1858-1934)
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 770 - 2 210 EUR
1 840 - 2 300 USD
Klubbat pris
17 000 SEK
Rasmus Sjöbeck
Rasmus Sjöbeck
Assisterande specialist klassisk konst
+46 (0)727 33 24 02
Edvard Rosenberg
(Sverige, 1858-1934)

Insjölandskap med ångbåt och fiskare i roddbåt

Signerad Edv. Rosenberg och daterad 1881. Duk 89 x 165 cm