55
1437319

Karmstolar, ett par, Stockholmsarbeten 1820-tal, Empire.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
876 - 1 050 EUR
912 - 1 090 USD
Klubbat pris
14 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Fanerade med pyramidmahogny. Dekor med strålskärning samt förgyllda godronnerade klot av mässing. Sitthöjd 50, rygghöjd 91,5 cm.