555
1444574

Axel Jungstedt

(Sverige, 1859-1933)
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 310 - 1 570 EUR
1 370 - 1 640 USD
Klubbat pris
20 000 SEK
Rasmus Sjöbeck
Rasmus Sjöbeck
Assisterande specialist klassisk konst
+46 (0)727 33 24 02
Axel Jungstedt
(Sverige, 1859-1933)

På promenad i Neuilly, Paris

Signerad Axel Jdt och daterad Paris Neuilly 1885. Pannå 16 x 22 cm. Påskrift a tergo: "Pensionen där Sigrid Nilson Dag bodde". Året därpå gifte sig Axel Jungstedt och Sigrid Nilson-Dag i Florens.