559
1437090

Nils Kreuger

(Sverige, 1858-1930)
Utropspris
15 000 SEK
1 320 EUR
1 380 USD
Klubbat pris
22 000 SEK
Rasmus Sjöbeck
Rasmus Sjöbeck
Assisterande specialist klassisk konst
+46 (0)727 33 24 02
Nils Kreuger
(Sverige, 1858-1930)

"Ankmarsch"

Signerad Kreuger och daterad 1884. Pannå 21 x 26 cm.

Proveniens

Kjell Boström, "Nils Kreuger", 1948, upptagen i katalogen under år 1884, kat. nr 55.