591
1434108

Peder Mork Mönsted

(Danmark, 1859-1941)
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 490 - 4 360 EUR
3 650 - 4 560 USD
Klubbat pris
37 000 SEK
Caroline Lindahl
Caroline Lindahl
Specialist klassiskt konst
+46 (0)721 428 962
Peder Mork Mönsted
(Danmark, 1859-1941)

Gårdsidyll med hönor

Signerad P Mönsted och daterad 1916. Duk 34 x 49 cm.

Proveniens

Samling Mats Carlsson.