640
1437263

Per Ekström

(Sverige, 1844-1935)
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 300 - 7 060 EUR
5 530 - 7 370 USD
Klubbat pris
60 000 SEK
Rasmus Sjöbeck
Rasmus Sjöbeck
Assisterande specialist klassisk konst
+46 (0)727 33 24 02
Per Ekström
(Sverige, 1844-1935)

Västkustmotiv

Signerad P. Ekström och otydligt daterad 1896. Duk 77 x 100 cm.

Proveniens

Inköpt omkring år 1900 av nuvarande ägares släktingar.
Därefter i arv inom familjen.

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

387. Donald Baechler, "Utan titel (Flowers)".
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK