704
1437091

Paul Fischer

(Danmark, 1860-1934)
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 300 - 7 060 EUR
5 530 - 7 370 USD
Klubbat pris
Rasmus Sjöbeck
Rasmus Sjöbeck
Assisterande specialist klassisk konst
+46 (0)727 33 24 02
Paul Fischer
(Danmark, 1860-1934)

Damporträtt

Signerad Poul Fischer och daterad 1888. Pannå 55 x 38 cm.

Proveniens

Jägmästare David Hultmarks samling, Saltsjöbaden.

"Konst i svenska hem", del II, samling nr 373: David Hultmark, Källvägen 2, Saltsjöbaden, s. 249.