Damporträtt
Signerad Poul Fischer och daterad 1888. Pannå 55 x 38 cm.
Jägmästare David Hultmarks samling, Saltsjöbaden.
"Konst i svenska hem", del II, samling nr 373: David Hultmark, Källvägen 2, Saltsjöbaden, s. 249.