743
1430928

Johan Krouthén

(Sverige, 1858-1932)
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 690 - 7 590 EUR
6 520 - 8 690 USD
Klubbat pris
50 000 SEK
Caroline Lindahl
Caroline Lindahl
Specialist klassisk konst
+46 (0)721 428 962
Johan Krouthén
(Sverige, 1858-1932)

Sommarlandskap med blommande fruktträd

Signerad Johan Krouthén och daterad 1923. Duk 70 x 100 cm.

Konstnär

Representerad på museerna i Norrköping och Göteborg.