Madeleine Pyk – en samling F769
761
1444240

Albert Chevallier Tayler

(England, 1862-1925)
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
5 700 - 7 600 EUR
6 540 - 8 720 USD
Klubbat pris
120 000 SEK
Rasmus Sjöbeck
Rasmus Sjöbeck
Assisterande specialist klassisk konst, äldre måleri
+46 (0)727 33 24 02
Albert Chevallier Tayler
(England, 1862-1925)

Sittande dam vid fönster

Signerad A. Chevallier Tayler och daterad 89. Uppfodrad duk 44 x 34,5 cm.