770
1403173

Okänd konstnär, omkring 1700, "Acis och Galatea" och ”Amor och Psyke” (troligen)

Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 320 - 1 590 EUR
1 380 - 1 660 USD
Klubbat pris
12 000 SEK
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst och äldre måleri
+46 (0)739 400 801

Signerade CB. Gouache på veläng lagd på pannå, ett par. Vardera 12 x 9,5 cm. Inristat C Briand? a tergo.

Proveniens

Tidigare i Åke Wibergs samling (1902-1963).