805
1403833

Woldemar Hau, tillskriven

(Ryssland, 1816-1895)
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 770 - 2 210 EUR
1 840 - 2 300 USD
Klubbat pris
15 000 SEK
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst och äldre måleri
+46 (0)739 400 801
Woldemar Hau, tillskriven
(Ryssland, 1816-1895)

Porträtt av en ung kvinna vid ett fönster

Signerad W Hau och daterad 1844. Akvarell 29,5 x 23 cm.