813
1371421

Hans Andersen Brendekilde

(Danmark, 1857-1942)
Utropspris
125 000 - 150 000 SEK
11 900 - 14 200 EUR
13 600 - 16 300 USD
Klubbat pris
Caroline Lindahl
Caroline Lindahl
Specialist klassisk konst
+46 (0)721 428 962
Hans Andersen Brendekilde
(Danmark, 1857-1942)

Interiör med kvinna och läsande flicka vid fönstret

Signerad H.A. Brendekilde och daterad -88. Duk 58 x 50 cm.

Proveniens

Kleis Kunsthandel, Vesterbrogade 58, Köpenhamn.