90
1391090

Ampel, för åtta ljus, Stockholmsarbete, 1800-talets början, Sengustaviansk.

Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 800 - 4 740 EUR
4 340 - 5 430 USD
Klubbat pris
50 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Förgylld brons. Svängda bladornerade ljusarmar. Dekorerad med kedjor och klot. Kloten nedtill märkta "M PETTERSON STOCKHOLM". Höjd 78, diameter 60 cm.