94
1444237

Kandelabrar för fem ljus, ett par, 1700-talets andra hälft, Louis XV/Louis XVI.

Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
3 550 - 5 320 EUR
3 700 - 5 560 USD
Klubbat pris
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Förgylld och patinerad brons samt Rouge Griotte-marmor. Amorin hållandes gren, vid fötterna vildsvinshuvud. Höjd 90 cm.