Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
115
1472354

Robert & Trix Haussmann

(Schweiz, Född 1931)
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
585 - 780 EUR
680 - 906 USD
Klubbat pris
6 000 SEK

Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Ansvarig specialist samtida och modern design
+46 (0)703 92 88 60
Robert & Trix Haussmann
(Schweiz, Född 1931)

Taklampa, Swiss Lamps international, Schweiz, 1970-tal.

Stomme i metall med svärtade detaljer, 7 uttag för lampor, höjd inkl glödlampor 50 cm, diameter inkl glödlampor 50 cm.

Slitage. Ej funktionstestad.