Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285
136
1473937

Piero Lissoni

(Italien, Född 1956)
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 950 - 2 440 EUR
2 270 - 2 830 USD
Klubbat pris
22 000 SEK

Jonatan  Jahn
Jonatan Jahn
Ansvarig specialist samtida och modern design
+46 (0)703 92 88 60
Piero Lissoni
(Italien, Född 1956)

Sideboard, "Flat Series", Cassina, Italien, ca år 2000.

Fronten med lådor, stomme i brunt/ auberginelackerat trä, ben och beslag i aluminium, skiva i vit marmor, märkt Cassina, höjd 58 cm, längd 270 cm, djup 60 cm.

Slitage.

Proveniens

Nordiska Galleriet