"The Arrival", 2013
Från serien "Slumberland". Signerad Helena Blomqvist och numrerad 1/6 på etikett a tergo. Pigment print, bildyta 85 x 110 cm. Inklusive ram 107 x 132 cm.
Helena Blomqvist och Joanna Persman, "Florentine", 2016, avbildad på helsida.