Rune Hassner
(Sverige, 1928-2003)
"Roddare på Kongofloden", 1954
Signerad Rune Hassner på monteringen. Signerad bok medföljer. Silvergelatinfotografi monterad på kartong, bildyta 37,5 x 47 cm.
Proveniens
Direkt från fotografen till nuvarande ägares släktingar.