Kristoffer Sundin och Simon Klenell, stolar 4 st, tillverkade för restaurang Omnipollo, Göteborg, 2018.
Rosalackerad metall, sitsar i grönfärgat trä, sitthöjd 45 cm, höjd 86 cm.
En rygg med lagning. Smärre slitage.
Restaurangen "Omnipollo" i Göteborg.
Trion Fredrik Paulsen, Kristoffer Sundin och Simon Klenell har stått för designen av Omnipollos restauranger i Stockholm, Göteborg och München.